דוד השמש לא מחמם את המים – הבעיה בקולטים?

אתם רגילים שהשמש עוברת עליכם, מאירה אתכם ומספקת לכם מים חמים כמעט בכל יום בשנה. לאחרונה אתם מרגישים כי ישנה ירידה באיכות חימום המים? תקלה מסוג "דוד שמש לא מחמם" נחשבת לאחת התקלות השכיחות ביותר ובמידה רבה – גם המטרידות ביותר.
תיקון תקלה בדוד מתחיל בבדיקה של הדוד על גג המבנה. לעתים, מספיקה לנו התרשמות קצרה מהדוד ומהקולטים כדי להבין מהי הסיבה שהדוד לא מחמם לכם. תיקון קולטים לדוד שמש אינו כולל בהכרח החלפה שלהם, אלא שלעתים כל הנדרש הוא לשטוף ולנקות אותם. הקולטים לא קולטים את השמש? כאן מתחילה בעיית המים החמים שלכם...

כשהקולטים שלכם עברו דירה ללא ידיעתכם

כדיירים בבניין מגורים משותף, אתם חולקים את הגג עם יתר הדיירים. כידוע, הגג משמש בעיקר להצבת דודי שמש וקולטים, כאשר לא אחת ישנה "מלחמה סמויה" על המקום שבגג. כל שכן רוצה לתפוס את הספוט האטרקטיבי ביותר במטרה ליהנות מחימום מקסימלי. 

לפני שאנחנו עולים לגג, אנו מוודאים אתכם מהו מספר הדוד שלכם והיכן הוא אמור להיות ממוקם. כך, אנחנו מגלים כי במיקום שבו עדכנתם אותנו ניצב לו דוד של שכן אחר. ישנם טכנאים שמזיזים קולטים של דיירים אחרים, מה שעלול בהחלט לפגוע באיכות הקליטה של הקולטים וכך גם באיכות חימום המים. 

ומתי אתם שטפתם את הקולטים בפעם האחרונה?

איש לא מצפה מכם לעלות עם דלי וסמרטוט לגג לנקות את הקולטים. עם זאת, אחריותכם היא להזמין לפחות פעם אחת בשנה טכנאי דודי שמש לנקות את הקולטים. הנוסחה פשוטה: ככל שהקולטים יהיו נקיים יותר, כך הם יקלטו יותר שמש ואתם תיהנו ממים חמים יותר. קולטים מלוכלכים מאבק מתקשים לקלוט את השמש, מה שעלול לעלות לכם במים פושרים...

עלינו לגג לשטוף את הקולטים? גם ננקה אותם!

שימו לב כי מדובר על שתי פעולות שונות:

  • שטיפת הקולטים – שטיפה חיצונית 

  • ניקוי הקולטים – ניקוי פנימי של הצנרת

בתוך הקולטים ישנה צנרת שעלולה לצבור במשך הזמן אבנית. כמה אבנית? המון! ישנו קשר ישיר בין נוכחות האבנית ובין התפוקה של הקולטים. ניקוי האבנית חיוני ומשמר את עמידות הקולטים. במידה ולא תתחזקו אותם כנדרש, הם עלולים לצבור כמות אבנית גדולה שלא תשאיר ברירה אלא רק להחליף אותם.

@ copy כל הזכויות שמורות ל"עוצמת האנרגיה"

Webz Digital