הסיבות לכך שיש זרם מים חלש במקלחת

זרם המים מושפע מאיכות הדוד, ואפשר לראות בעייתיות בדוד כאשר ישנו זרם מים קר חזק, וזרם מים חם חלש. הנושא של זרם המים הוא חשוב מאוד, שכן זרם מים חלש מדי עלול לגרום להתקררות ולהרגשה לא נעימה בכלל. בנוסף, המים מתבזבזים והמקלחת לא מרגישה איכותית מספיק. הבעיות שגורמות לבעיה הזו הן רבות ושונות, וכדאי להכיר אותן כדי לכוון את אנשי המקצוע, ולדעת מה עלות התיקון, פחות או יותר.

מאבנית ועד צנרת תקולה

הבעיה המרכזית של רוב הדודים היא היווצרות של אבנית בתוך גוף החימום והצינורות. האבנית חוסמת את יציאת המים החמים וכניסת המים הקרים, דבר המעכב את זרימת המים ואף יוצר מצב בו מעט מדי מים מתחממים בדוד עצמו. במצב כזה, חשוב לנקות את המיכל, ואף להחליפו במקרי קיצון, כדי לייצר מעבר חלק יותר של מים חמים וחימום של כמות גדולה יותר של מים. גורם נוסף לזרם חלש הוא צנרת תקולה, שנגרמת בגלל שימוש יתר, נזקי מזג אוויר, חלחול מים ויצירת חורים בצנרת ועוד. תקינות הצנרת היא חשובה מאוד למעבר של מים חמים ומעבר לכך, חלחול של מים למבנה הוא תמיד מסוכן ובעייתי מאוד.

אספקת מים מהעירייה או ברז תקול

לא כל הבעיות קשורות באופן ישיר לדוד החשמל, ואם זרם המים הוא חלש באופן כללי, ייתכן כי ישנה בעיה באספקת המים לבניין המגורים שלכם, ויש לבדוק זאת מול העירייה. בנוסף, בעיה של כניסה ויציאה של מים מהדוד היא נפוצה מאוד, ובמקרה כזה, אפשר לבצע מעקף ולפתור את הבעיה בעלות של כמה מאות שקלים. בעיה נוספת יכולה לצוץ אצל אנשים שגרים בקומות גבוהות, שם המערכת הדוחפת את המים מעלה לא עובדת בצורה אפקטיבית. גם כאן, מדובר בבעיה שרק טכנאי איכותי יכול לפתור. בעיה בברז גם היא נפוצה, ויכולה להסתכם בהחלפה של הברז הספציפי הזה.

איש המקצוע המתאים

טכנאי דודים יכולים לפתור את בעיות הזרם החלש במקלחת, אך כאשר הבעיה היא בצנרת, יש צורך בהזמנת עבודות אינסטלציה מקצועיות וברמה גבוהה. כיום אפשר לחפש אחר אינסטלטורים איכותיים ברשת, באמצעות כלים שמשווים בין אנשי מקצוע, מקבלים מהם הצעות מחיר לבעיות נפוצות, ובודקים את הזמינות שלהם. רק כך אפשר להגיע אל איש המקצוע המתאים ביותר, שיפתור את הבעיה ביעילות ובתמחור הוגן.

@ copy כל הזכויות שמורות ל"עוצמת האנרגיה"

Webz Digital