שותפים להצלחה: 5 יתרונות של מערכת סולארית בבניינים משותפים

1.המוטיבציה העיקרית: לחסוך כסף

ישנם דיירים שעוברים מדוד השמש למערכת הסולארית, אך גם דיירים שהמעבר שלהם משמעותי יותר – מדוד החשמל למערכת סולארית. השימוש בדוד החשמל אמנם מספק מים חמים, אך מצריך מכל דייר לשלם מאות שקלים בשנה לחברת החשמל. מערכת סולארית לכל דיירי הבניין מספקת פתרון נוח ומתקדם – מים חמים זמינים!

2.חימום המים ע"י משאב לא מתכלה

גם אם ביום יום שלכם אתם לא עושים פעולות ירוקות למען כדור הארץ, השדרוג למערכת סולארית הוא המון! השמש היא משאב טבעי ולא מתכלה, כך שניתן להפיק ממנה עוד ועוד ועוד. זאת בשונה כמובן מחימום המים ע"י חשמל שמצד אחד מטיב עמכם, אך מצד שני לא ממש משמח את הסביבה. כדיירים בבניין מגורים משותף, יש לכם את האפשרות לחבור יחד למען מטרה משותפת: לתרום לסביבה!

3.מלחמות על הגג? הגיע הזמן לדגל לבן!

מטבע הדברים, לא תמיד תסכימו עם השכנים שלכם על הכל, מה שאומר שלעתים יהיה עליכם לקבל החלטות שנקבעו ע"י רוב של דיירים. עם זאת, לא אחת ישנן מחלקות שנוגסות באיכות החיים שלכם וגם בכיס שלכם. התקנת דוד השמש כידוע מצריכה מקום על הגג הבניין – זה שמשותף לכל הדיירים. המקום על הגג מוגבל, כך שיוצא מצב אבסורדי של "כל הקודם זוכה". המלחמה על מקום בגג גובה מחיר גבוה – סכסוכים עם שכנים, ולעתים המחלוקת מגיעה גם עד לבית המשפט. עם התקדמות למערכת סולארית חוסכים את המלחמות מול השכנים, ובעיקר לא צריכים לוותר על פתרון חימום סולארי.

4.פטור מתחזוקה ותיקונים? כן!

כדיירים שבבניין שלהם הותקנו מערכות סולאריות, אתם יכולים להיפרד מנטל התחזוקה, התיקונים והשיחות עם הטכנאים. מאחר והמערכת משותפת לכל דיירי הבניין ולא לדייר ספציפי, היא נחשבת לנכס הנמצא בטיפולו המלא של ועד הבית. במידה והבניין מתוחזק ע"י חברת ניהול היא זו שתדאג לכל הנדרש. כמו כן, אינכם צריכים לחשוש מהוצאות כספיות בלתי צפויות – התשלום עבור התחזוקה הנדרשת יוצא מקופת הוועד.

5.גג אסתטי

ויתרון נוסף שראוי להזכיר: דודי השמש אמנם מספקים מים חמים וחוסכים לכם המון כסף, אך הם לא ממש תורמים לנראות של הגג. לכל דייר דוד וקולט משלו, מה שהופך את הגגות למבולגנים, עמוסים וכאלו שהגישה עליהם כמעט ובלתי אפשרית. מערכת סולארית לעומת זאת מציעה פתרון אסתטי – על הגג שלכם יוצבו אך ורק קולטים.

@ copy כל הזכויות שמורות ל"עוצמת האנרגיה"

Webz Digital