תיקון מערכת סולארית – כל מה שחשוב לדעת

1.קריאה לטכנאי, טיפולי החזקה ואחריות על תיקונים

מערכות סולאריות מתקדמות מותקנות כיום גם על גגות פרטיים וגם על גגות של בנייני מגורים משותפים. האם נושא התחזוקה באחריותכם? לא תמיד: 

  • המערכת הסולארית מותקנת על גג הבית הפרטי שלכם? נושא התחזוקה והתיקונים נשאר בתחום אחריותכם (ממש כמו שהיה עם דוד החשמל ודוד השמש).

  • מנגד, כל עוד אתם דיירים בבניין מגורים משותף, כל נושא התחזוקה והתיקונים עובר לאחריות נציגי ועד הבית/חברת האחזקה. 

2.התשלום בעבור התיקונים 

תיקון מערכות סולאריות בבנייני מגורים משותפים, מופקד כאמור בידי ועד הבית או חברת האחזקה. הסטנדרט כיום הוא לגבות מכל דייר דמי ניהול חודשיים (המשתנים בין דייר לדייר בהתאם לגודל הדירה). דמי הניהול החודשיים נגבים על מנת לשלם לחברת האחזקה (שמירה/ניקיון), אך גם בכדי לצבור כסף בקופת הוועד. לכן, במקרים בהם אכן נדרש ביקור של טכנאי לבדיקת המערכת הסולארית, אינכם צריכים לפתוח את כיסכם פעם נוספת, אלא שהתשלום יוצא מקופת החיסכון המשותפת.

3.אל תדחו את התיקון במערכת!

המערכת הסולארית הותקנה בהשקעה כספית גדולה. מדובר על פרויקט משותף בו מעורבים כל דיירי הבניין. האינטרס לשמור על המערכת תקינה ומתפקדת משותף לכל הדיירים, כאשר תקלה במערכת עלולה לפגוע בכולם. אל תדחו את הטיפול בתקלות, וכנציגי ועד הבית אל תתעלמו מתלונות של דיירים. לא לוקחים ברצינות את פניות הדיירים ודוחים את קריאת הטכנאי?

  • לפני הכל – נוצרת פגיעה בחוויית השימוש של הדיירים

  • תקלה שלא מטופלת בזמן לא נעלמת, אלא עלולה להפוך מטרידה יותר

  • שכנים עלולים להרגיש כי לא מתייחסים לתלונותיהם. המרחק מכאן ועד לסכסוכי שכנים, קצר מאד...

4.תחזוקה תמיד עדיפה על תיקונים

אנחנו ב"עוצמת האנרגיה" ממליצים בחום על תחזוקה שוטפת. מדוע? משום שהיא משמרת את המערכת היקרה, שומרת על יחסים תקינים עם השכנים, חוסכת מכם הוצאה כספית גבוהה על תיקונים ובעיקר – מבטיחה לכם מים חמים. התחזוקה הבסיסית ביותר היא שטיפה של חוות הקולטים (קולטי השמש שעל הגג). 

5.מי מתקן לכם את המערכת?

ישנם טכנאים של דודי חשמל ושמש וישנם טכנאים של מערכות סולאריות. מדובר על טכנאים המחזיקים בהכשרה מורחבת, הסמכות ספציפיות וניסיון מקצועי רב. ב"עוצמת האנרגיה" אנחנו לא רק מתקנים מערכות, אלא גם מתקינים אותן. השירות הכפול שאנחנו מציעים מעיד על ההיכרות הנרחבת שלנו עם המערכת - החלקים והאביזרים, דגשי ההתקנה, מבנה המערכת הייחודי, התקלות השכיחות והתחזוקה הנדרשת.

@ copy כל הזכויות שמורות ל"עוצמת האנרגיה"

Webz Digital