תרומתה של מערכת סולארית לשכנות טובה

לעתים, השכנים החולקים אתכם את אותו הבניין ולעתים גם את אותה הקומה, הם שכנים שאתם מנסים להימנע ממפגש איתם. סכסוך שכנים לא נעים לאף אחד מהצדדים, ולשמחתכם ניתן לעתים לפתור את הקונפליקט, ליהנות משכנות טובה וגם – ממים חמים! 

מערכת סולארית המותקנת בבניין המגורים המשותף, מעודדת שיח בין השכנים, שותפות בפרויקט בו מעורבים כל הדיירים אך מעל לכל – היא מציעה פתרון איכותי שמשדרג את איכות החיים של כל דייר בבניין. איך הפכו מערכות סולאריות למשכינות שלום בין דיירים?

מיקום על הגג? כבר לא רלוונטי

איך מים חמים הפכו לסלע המחלוקת בין שכנים? שאלה מצוינת! התשובה? גג הבניין. שכנים שהיו מחממים שנים את המים באמצעות דוד החשמל, החליטו להתקדם לפתרון חכם וחסכוני יותר – דוד השמש. שכנים שראו את שכניהם נהנים מהפתרון החסכוני, רצו גם הם לשדרג את דוד החשמל לדוד השמש. הבעיה החלה כשהמקום על הגג הפך מוגבל, וכך נוצרה לה מעין סלקציה – מי יכול להתקין דוד שמש ומי לא. השכנות הטובה התערערה, ודיירים רבים הרגישו כי איכות החיים של השכנים באה על חשבון איכות החיים שלהם.

מערכת סולארית היא מערכת אחת שמשררת את כל דיירי הבניין! אם בעבר לכל דייר היה דוד וקולט משלו, כעת ישנה מערכת אחת המבוססת על "חוות קולטים" – לחימום המים של כל הדיירים בבניין! יתרונות בולטים:

  • כל השכנים מתקדמים לפתרון סולארי, ללא יוצא מן הכלל

  • שכנים לא מרגישים מקופחים (למה לו יש דוד שמש ולי אין?)

תחזוקה ותיקונים באחריות ועד הבית

דבר נוסף שהמערכת עשתה הוא לאחד את כל הדיירים. אם לוקחים לדוגמא את דוד השמש, הרי שתיקונים בו היו באחריות הדייר שהדוד היה שייך לו. המון דיירים התלוננו כי טכנאים שעולים לגג לתקן דוד של שכן מסוים, מזיזים להם את הדודים, את הקולטים ופוגעים בסדר שעל גג. עם מערכת סולארית זה לא יכול לקרות: המערכת שייכת לכל הדיירים, ועל כן התחזוקה באחריות מלאה של ועד הבית. מה זה אומר בפועל?

  • ישנה תקלה? ועד הבית מזמין טכנאי

  • נדרשת השקעה כספית בשטיפת הקולטים? ועד הבית אחראי על התשלום

  • חווית הצריכה משתדרגת משמעותית!

 

העליתם אי פעם על דעתכם שגג הבניין ילכד ויבנה גשר בין כל הדיירים? אנחנו ב"עוצמת האנרגיה" מתקינים מערכות סולאריות לבניינים, ומציעים גם שירות תחזוקה ותיקונים. לפרטים אודות התקנת המערכת, פנו אלינו כבר עכשיו – 077-9966745

@ copy כל הזכויות שמורות ל"עוצמת האנרגיה"

Webz Digital