5 מיתוסים נפוצים על קולטי השמש לדוד

1."הקולטים על הגג – אפס תחזוקה, אפס דאגות"

לא נכון. הקולטים אמנם רחוקים מהעין, אך הם צריכים להיות קרובים מאד לליבכם. קולטים דורשים בתחזוקה של לפחות פעם אחת בשנה הכוללת ניקוי ושטיפה. מבלי שתתחזקו אותם, אתם עלולים להתעורר בוקר אחד ולגלות כי המים בברז כבר לא ממש חמים. האחריות שלכם היא לתאם עם טכנאי, ואילו אחריות הטכנאי היא לתחזק את הקולטים (ניקוי פנימי מאבנית + שטיפה חיצונית של הקולטים מלכלוך).

2."קולטי שמש קונים רק פעם אחת בחיים!"

לא נכון. אמנם זה היה יכול להיות נוח וחסכוני, אך בפועל עליכם להחליף את הקולטים. כל כמה זמן? בעיקר תלוי בכם. קולטים שמתוחזקים בהחזקה שוטפת, יכולים להיות בשימוש גם כ-12 שנים. עמידותם תלויה גם במותג הקולטים וסוגם – אלומיניום או נחושת. קחו בחשבון כי תחזוקה לקויה לקולטים יכולה לקצר משמעותית את תוחלת החיים שלהם. 

3."אין כל חשיבות למיקום של הקולטים על הגג"

לא נכון. מדובר על אחד המיתוסים הנפוצים ולכן חשוב להתעכב עליו: הקולטים ממוקמים על הגג – של הבית הפרטי או בניין המגורים המשותף. רבים סבורים כי כל מה שצריך הוא "בסך הכל להניח אותם על הגג". לפני ההתקנה של הקולטים והדוד, נדרשת בדיקה יסודית של הגג, כאשר המטרה היא למצוא את הנקודה האסטרטגית-שמשית ביותר. הקולטים אמורים לקלוט שמש, כך שהצבתם בנקודה מוצלת לא תתרום לחימום המים. 

4."יש תקלה בקולט? אין ברירה, צריך לקנות חדש"

לא נכון! תיקון קולטים לדוד שמש אפשרי, ויתרה מכך – כמעט כל תקלה ניתנת לתיקון. ישנם לא מעט טכנאים "אמינים" שיעודדו אתכם להחליף את הקולטים, זאת בכדי להרוויח יותר על חשבונכם (רווחי יותר להגיע לביקור של אלפי שקלים ולא של מאות שקלים). התחזוקה והתיקונים בקולטים כוללים בעיקר ניקוי פנימי ושטיפה חיצונית. 

5."חבל שאי אפשר להתקין דוד שמש וקולטים על גג רעפים"

חבל? ניתן בהחלט להתקין דוד שמש וקולטים על גג הרעפים! אם גם אתם מתגוררים בבית צמוד קרקע עם גג משופע, נוכל לתת לשמש להאיר אתכם ולחמם לכם את המים! התקנה על גג הרעפים אולי דורשת בתכנון מקדים יסודי יותר, זמן עבודה ארוך יותר וטכנאים מנוסים, אך היא אפשרית.

מעוניינים בהחזקה שוטפת לקולטים? מעוניינים להחליף קולטים סדוקים או שבורים? גם אתם רוצים להתקדם לדוד שמש ולהתקין קולטי שמש על הגג? "עוצמת האנרגיה" – אמינות מ-1975! 077-9966745

@ copy כל הזכויות שמורות ל"עוצמת האנרגיה"

Webz Digital